Darmowa wysyłka od 100 zł. Zamów przed 14:00, a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj!

eKonopteka powstała jeszcze długo przed boomem konopnym w Polsce w 2016 roku. Już wtedy postanowiliśmy, że naszą misją będzie zapoznanie polskiego społeczeństwa z konopiami poprzez wprowadzanie do polskich domów produktów na bazie olejków z tej niezwykłej rośliny. Jednak to nie wszystko! Od początku wierzyliśmy, że kluczem do sukcesu jest edukacja, dzięki której obalimy krzywdzące mity dotyczące leczniczych konopi. Dlatego od początku staramy się dzielić naszą wiedzą z klientami prowadząc specjalistycznego bloga i kanały social media.

Dziś, 4 lata później, eKonopteka jest jednym z największych internetowych sklepów konopnych w Polsce. Wysłaliśmy w tym czasie dziesiątki tysięcy konopnych produktów do tysięcy zadowolonych klientów. Zbudowaliśmy zespół osób, które z pasją i zapałem dbają o jak najlepszą ofertę, wysoki standard obsługi klienta i ekspresową realizację zamówień. Stworzyliśmy kilkadziesiąt wpisów blogowych, dzięki którym każdy znajdzie odpowiedź na swoje pytania dotyczące konopi oraz facebookową grupę „Medyczny Olej Konopny CBD – Wiedza i Wsparcie”  liczącą blisko 3000 członków.

Wierzymy, że począwszy od 2016, dzięki naszej codziennej pracy mieliśmy realny wpływ na dzisiejszą, coraz lepszą sytuację konopi w Polsce.

Dlaczego konopia ?

Ponieważ ta niezwykła roślina ma tysiące zastosowań w dziedzinach liczonych dziesiątkami! Można z niej wytwarzać: 

 1. maści lecznice
 2. farmaceutyki
 3. olej konopny
 4. żywność
 5. najlepszej jakości papier (deklaracja niepodległości USA jest spisana na papierze konopnym)
 6. najtrwalsze liny i sznury (Krzysztof Kolumb miał na swoim okręcie liny z konopi)
 7. najlepsze naturalne tkaniny (Amerykańscy żołnierze mieli mundury szyte z konopi, bo jest najlepsza!)
 8. materiały budowlane
 9. surowce grzewcze (kilkakrotnie wydajniejsze od obecnych na rynku odpowiedników)
 10. naturalne i biodegradowalne tworzywa sztuczne
 11. beton

Jako ziele lecznice stosowane było już cztery tysiące lat temu na terenach dzisiejszych Indii i Chin. W chińskim ziołolecznictwie kwiaty stosowano do leczenia owrzodzeń, ran, oparzeń i wrzodów. Olej tłoczony z nasion używano jako odżywkę do włosów, a żywiczny wyciąg na bazie alkoholu był stosowany jako środek przeciwbólowy, redukujący poziom lęku, poprawiający apetyt, stosowany przy migrenie, bezsenności i przypadłościach neurologicznych. W XIX wieku stosowano ją jako środek znieczulający przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. Nawet angielska królowa Wiktoria stosowała konopie dla złagodzenia bólów menstruacyjnych.