Darmowa wysyłka od 100 zł. Zamów przed 14:00, a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj!
maka konopna

Mąka konopna to kolejny produkt z konopi, który warto mieć swojej kuchni. Dlaczego? Chociażby ze względu na to, że doskonale nadaje się do pieczenia… chleba, lecz przede wszystkim w związku z doskonałymi właściwościami zdrowotnymi.

Co zawiera, a czego nie zawiera mąka konopna

W mące konopnej znajduje się wiele łatwo przyswajalnych przez nasz organizm białek. Są w niej także niezwykle ważne tłuszcze omega-3 i omega-6. Mąka konopna zawiera też wiele witamin (m.in. E, B1, B2, B6) i enzymów.

Warto na chwilę powrócić do białka w mące konopnej. Jest ono wyjątkowe, zawiera bowiem aż 20 aminokwasów, a wśród nich niezwykle ważnych dla człowieka aminokwasów EAA, których organizm nie jest w stanie sam produkować. Udowodniono, że biało pochodzące m.in. z mąki konopnej jest dla człowieka o wiele łatwiej strawne niż to, które znajduje się w mięsie, jajkach, serach, mleko krowim, a nawet mleku, którym kobieta karmi dziecko.

Czego mąka konopna nie zawiera? Nie ma w niej glutenu, cukru, skrobi oraz nasyconych kwasów tłuszczowych. Słowem, samo zdrowie!

Działanie mąki konopnej

Mąka konopna ma równie pozytywne działanie, jak olej konopny. Używając jej do wypieków, przyczyniamy się do zwiększenia energii oraz przyspieszamy metabolizm. Mąka konopna obniża także poziom cholesterolu, zmniejsza ciśnienie krwi. Niweluje również objawy zapalenia stawów. Podobieństwo między mąką a olejem konopnym przejawia się w tym, że stosowanie mąki przyczynia się do skutecznego leczenia raka. Co ważne, mąka konopna jest dla każdego, produkty z niej mogą spożywać zarówno małe dzieci, jak i osoby starsze.

To bynajmniej nie zamyka listy pozytywnego wpływu mąki konopnej na organizm człowieka. Przyczynia się ona znacząco do poprawy odporności organizmu. Kobiety docenią ją również za to, że zmniejsza objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i same bóle miesiączkowe. Osoby prowadzące aktywny tryb życia, biegające, ćwiczące na siłowni, powinny także uwzględnić ją w swojej diecie. Mąka konopna pomaga bowiem odbudować mięśnie po wysiłku. Warto ją również stosować przy alergii i nietolerancjach pokarmowych, a także przy uciążliwym łupieżu, który pomaga zwalczyć.

Co z mąki konopnej

Ciemna, lekko zielonkawa i orzechowa w smaku mąka konopna nadaje się do każdego rodzaju wypieków. Można z niej upiec pyszny chleb, naleśniki, placki czy muffinki. Mąka konopna nie rośnie przy pieczeniu, dlatego, jeśli ktoś chce upiec chleb lub ciasto wymagające wzrostu, musi ją wymieszać z inną mąką, najlepiej w stosunku 1 do 4.


Szeroki wybór żywności konopnej znajdziesz TUTAJ

Poprzedni artykuł
Ekologiczny plastik z konopi
Następny artykuł
Spożywczy olej konopny i jego właściwości dla organizmu
Podobne artykuły