Konopteka.pl

NAJWIĘKSZA OFERTA W POLSCEponad 250 produktów

DARMOWA DOSTAWAzamówień powyzej 100zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak konopia przemysłowa może zmienić nasz świat
42.jpg

Jak konopia przemysłowa może zmienić nasz świat

Na naszych oczach zachodzi konopna rewolucja. Zapomniane konopie przemysłowe powracają do świadomości społeczeństwa, szczególnie rozpala ona umysły naukowców i rolników ponieważ korzyści z wykorzystania konopi przemysłowej, która może rosnąć w prawie na każdej glebie bez użycia pestycydów jest wiele. W tym wpisie wymienimy tylko kilka.

Żywność

Żywność konopna jest smaczna oraz bardzo zdrowa. Nasiona konopi gaszą głód oraz wspomagają perystaltykę jelit. Więc jeśli myślisz o rozpoczęciu diety, koniecznie pomyśl nad włączeniem ich do swojego jadłospisu. 

Papier

Prawdopodobnie pierwszy papier którego używała ludzkość był wykonany z konopi. Produkcja papieru konopnego jest dużo bardziej ekologiczna, nie wymaga użycia chloru a powstały papier jest wiele bardziej wytrzymałe niż ten z celulozy. Ponadto nie żółknie, a do jego wytworzenia wymagane jest 4 razy mniej materiału roślinnego w porównaniu do klasycznego papieru.

Materiały budowlane i konstrukcyjne 

Są silniejsze, twardsze i ekologiczniejsze od tradycyjnych materiałów. Włókna konopne mogą być wykorzystywane do tworzenia bloków budowlanych służących do budowania domów (co ciekawe zajmuje się tym polska firma link tutaj) które są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Z konopi można wytwarzać również biodegradalny plastik. Już Henry Ford budował swoje samochody na bazie konopnych kompozytów.

Paliwo

Mało kto wie że z konopi można wytwarzać biopaliwo Wyobraźmy sobie źródło czystej energii rosnące za naszym domem Czyż nie jest to atrakcyjna wizja dla każdego z nas ?


 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium