Konopteka.pl

NAJWIĘKSZA OFERTA W POLSCEponad 250 produktów

DARMOWA DOSTAWAzamówień powyzej 100zł

do kasy suma: 0,00 zł
5 powodów dlaczego waporyzacja jest lepsza od palenia
150.jpg

5 powodów dlaczego waporyzacja jest lepsza od palenia

Mimo, że waporyzatory i waporyzacja od kilku lat opanowała Stany Zjednoczone, to w kraju nad Wisłą nadal nie jest bardzo popularna, jednakże wszystko wskazuje na to, że w przyszłości Polska weźmie przykład z USA. Dlaczego? Waporyzacja ma niezwykle dużo zalet, a bardzo mało wad!

Czym jest waporyzacja?

Kiedy najbardziej popularnym sposobem przyswajania marihuany jest palenie, to waporyzacja polega na odparowywaniu (ang. vapor – para) z suszu kannabinoidów, czyli między innymi CBD i THC odpowiedzialnego za psychoaktywne efekty rośliny.

W celu waporyzacji, konieczne jest zachowanie odpowiedniej temperatury i musi ona wahać się między 180 a 230 stopni Celsjusza. Dlaczego? Kiedy będzie ona niższa z konopi nic się nie ulotni, natomiast zbyt duża temperatura może spowodować jej zapalenie.

Kiedy wdychana jest para, do organizmu nie przedostają się substancje smoliste oraz inne toksyny – jak w przypadku palenia. Żeby skutecznie waporyzować, marihuanę należy przede wszystkim zaopatrzyć się w waporyzator, czyli urządzenie podgrzewające susz w odpowiedni sposób. Wyróżnia się najczęściej waporyzatory stacjonarne oraz przenośne. Pierwszy rodzaj jest dosyć sporym urządzeniem, natomiast drugi swoim wyglądem przypomina popularne dzisiaj elektroniczne papierosy.

Na czym polega wyższość waporyzacji? 5 powodów dlaczego waporyzacja jest lepsza od palenia!

1. Waporyzacja pozwala poznać prawdziwy smak marihuany!

Zwyczajne palenie za pomocą lufek, fajek wodnych, skrętów itd. jest mniej smaczne od waporyzacji, ponieważ z powodu ognia, w smaku wyczuwalna jest spalenizna. Nie można się więc dziwić, że wrażenia są gorszone. Waporyzacja natomiast, pozwala dokładnie poznać czysty smak oraz aromat marihuany w każdym jego aspekcie!

2. Waporyzacja jest przyjemna

Pomijając kwestie smakowe – para z waporyzatora jest dużo przyjemniejsza niż wciągany dym. Owa para nie jest gorąca, nie podrażnia gardła, dróg oddechowych i cechuje ją delikatność. Nie ma więc co się dziwić, że w Stanach Zjednoczonych metoda ta cieszy się taka popularnością. Co więcej, podczas waporyzowania znikają tak częste niedogodności, jak drapanie w gardle, kaszel, ciężkie płuca. Organizm po waporyzacji jest mniej przytłoczony, niż w przypadku palenia, ponieważ do ciała nie przedostają się toksyny.

3. Waporyzacja pozwala na dyskrecję

Jak wspomniane było wcześniej – istnieją waporyzatory przenośne, które swoim wyglądem nie odbiegają daleko od papierosów elektronicznych. Co więcej, wytwarzana para ma znacznie mniej intensywny oraz mniej charakterystyczny zapach, niż palenie chociażby skręta. Samej pary również nie jest wiele. Dzięki tym cechom, waporyzacja marihuany nie zwraca na siebie uwagi osób postronnych.

4. Waporyzowanie suszu jest dobre dla organizmu

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mimo iż marihuana jest zdrowa, to palenie jej już niekoniecznie, ponieważ w dymie znajduje się kilkaset rodzajów toksyn oraz wiele substancji smolistych. Co więcej – często do palenia skręta dodaje się tytoniu, a w tym przypadku liczba toksyn to nawet kilka tysięcy! Ponadto, dosłownie każdy dym jest szkodliwy dla płuc oraz dróg oddechowych. Natomiast waporyzacja polega na przyswajaniu pary, która pozbawiona jest szkodliwych substancji, a także nie podrażnia, co z kolei zauważalne jest w przypadku regularnego palenia suszu.

5. Waporyzacja jest ekonomiczna

Podczas waporyzacji, marihuana dużo lepiej dociera do organizmu, niż w przypadku palenia. Dlaczego? Poprzez spalanie, większość THC i innych kannabinoidów zwyczajnie niszczeje z powodu działania zbyt wysokiej temperatury. Mowa tutaj o zmarnowaniu około 80% cennych substancji!

Waporyzacja jest kilkukrotnie bardziej efektywna, ponieważ wyciąga z suszu około 50-75% kannabinoidów! Co więcej, po zużyciu marihuany w waporyzatorze – można jej także użyć w kuchni!

Używanie dobrego waporyzatora pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ do uzyskania oczekiwanych efektów będzie potrzeba niekiedy nawet pięć razy mniej suszu, niż w przypadku palenia, tak więc mimo całkiem dużego wydatku na samo urządzenie – zakup szybko się zwróci!

 


Szeroki wybór inhalatorów i waporyzatorów znajdziesz TUTAJ


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium